11 maj 2011

Lass Diarra i ofrohet Arsenalit


Menaxherit të Arsenalit Arsene Wenger është duke i’u ofruar mundësia për të ri-nënshkruar me mesfushorin francez, Lassana Diarra nga ana e Real Madridit - tre vjet pas largimit të tij nga “Gunners” në drejtim të Portsmouthit.

Mesfushori Diarra kërkon që të paraqitet në formacionin e rregullt të klubit nga Bernabeu gjë që nuk i’u është garantuar nga trajneri portugez i Realit, Jose Mourinho.

Për Diarran janë të interesuar dy klubet britanike ajo e Arsenalit dhe Liverpoolit të cilat kanë ofruara një shumë parash që është refuzuar nga Reali i cili dëshiron rreth 12 milion funte.

Por “Topcinjtë” i kanë ofruar “Los Blancos” edhe mesfushoprin brazilian Denilson plus do ti shtojnë një shumë parash që ti sigurojnë shërbimet e mefushorit francez.

Poashtu për Diarran janë të interesuara edhe klube tjera nga klubet europiane si Besiktas, Marseille dhe Tottenham.
/JUVENEWS.TK/