10 maj 2011

Juventus në kontakte me Van Gaal


Klubi italian Juventus është duke zhvilluar bisedime me isht trajnerin e Bayern Munich Louis Van Gaal.

Sipas Corriere dello Sport Juventus ka zhilluar bisedime me Van Gaal për ta marrur përsipër punën e trajnerit ne klubin torinez. Trajneri në detyrë i Juventusit Del Neri duket se nuk është i pëlqyer nga udhëhqja e zonjës së vjetër pas rezultave jo të mira prandaj po kërkohet një zëvëndësim, dhe duket që ai zëvëndësim është ish trajneri i Bayern Munich Van Gaal.

59 vjeqari u shkarkua nga Bayern muajin e kaluar pas rezultateve jo të mira që tregoj, mirëpo duket që Juventus është tërhequr nga karriera e shkëlqyer 20 vjeqare që ka Van Gaal.

Van Gaal ka fituar tituj në Holandë, Spanjë dhe Gjermani, ndërsa ka fituar Ligën e Kampionëve me Ajaxin në vitin 1995.
/JUVENEWS.TK/