10 maj 2011

Juventus kërkon Lass Diarra


Juventus është vënë në ndjekje të mesfushorit të Real Madrid Lass Diarra, pas dështimeve të fundit. Ekipi torinez kërkon të përforcojë më së miri mesfushën për sezonin e ardhshëm dhe kërkon lojtarë të nivelit ndërkombëtar për ta bërë këtë gjë.

Mesfushori madrilen vlerësohet 15 mln euro dhe duket si një zgjedhje e pëlqyer nga drejtuesit torinez. Drejt largimit janë Sissoko dhe Felipe Melo të cilët duket se nuk po e organizojnë mirë lojën dhe nuk po përmbushin pritshmëritë, kjo edhe për shkak të dëmtimeve. /fcjuventus-news/