02 maj 2011

Hajnce thërret Juven… nga Franca!


“Kam shumë pak mundësi që të qëndroj tek Marseja,” ka thënë qendërmbrojtësi argjentinas Hajnce, “sepse kam të tjera projekte.

Juve?

Është një klub i madh dhe karriera ime do të ishte perfekte nëse do luaj edhe në Itali. Kam qenë 2 herë pranë Serisë A, të shohim nëse do të kem mundësinë për të patur një ofertë të 3-të.”

Hajnce ka luajtur edhe me ekipet e Mançester Junajtid dhe të Realit të Madridit, duke u vënë në shërbim të trajnerëve të tij, që e kanë aktivizur në të gjitha rolet difensive.
/JUVENEWS.TK/