06 maj 2011

Golead në Vinovo: Juventus - Juventus Primavera 9-0


Tri ditë para takimit me Chievon, Biankonerët si gjithnjë kan luajtur një miqësore me Skuadren e të rinjëve të Juventusit.

Del Neri në këtë miqësore ju ka dhënë mundësi të gjith futbollistëve, përveçse Buffonit dhe Storarit që janë stërvitur me trejnerin Claudio Filippini.

Në pjesën e parë kanë luajtur këta futbollist: Branescu, Motta, Barzagli, Bonucci, Traore, Pepe, Marchisio, Aquilani, De Ceglie, Toni dhe Boniperti.

Pjesa e parë përfundoj 2-0, me golin e Pepes nga penalltia, kurse Pepe ishte asistue edhe te goli i dytë kur e shenoj Boniperti.

Në pjesën e dytë ishte një golead e vërtet me dyshen Matri - Del Piero

Formacioni i pjeses së dytë: Kirev, Salihamidzic, Sorensen, Chiellini, Grosso, Krasic, Giandonato, Felipe Melo, De Ceglie, Matri - Del Piero.

Shtat gola të shenuara në pjesen e dytë, tri gola Matri, nga një gol Del Piero, Krasic kurse Hasan Salihamidziq i ka shenuar dy gola me kokë.

Rezultati përfundimtar 9-0, të knaqur ishin edhe difozët të cilët ishin të pranishum në këtë takim.

Konačan rezultat je bio 9-0, a u meču su mogli da uživaju i navijači koji su pratili današnji trening.

Në pjesen e parë ishte larguar Bonucci i cili kishte dhimbje në muskulin e këmbes dhe u zavendësue nga Chiellini, nesër pritet të kuptohet se a bëhet fjalë për një lëndim serjoz.

Quagliarella dhe Iaquinta kanë stërvitur sipas programit të paraparë ndërsa Martinez ka stërvitur në palestër.

Të diellen në mëngjes me fillim nga ora 10:30 është e parapame të zhvillohet stërvitja e fundit para takimit me Chievon.
/JUVENEWS.TK/