15 maj 2011

Gati plani për Ziegler


Sic bën të ditur sot edhe “La Gazzetta dello Sport”, Juventusi përvec cështjes Buffon, po shqyrton edhe situtën kontraktuale të Reto Ziegler.

Drejtuesi bardhezi Marotta kërkon të sigurojmë shërbimet e mbrojtësit zvicerian që është në skadencë kontrate me Sampin.

Ziegler është një mbrojtës me aftësi të mira, që kërkohej edhe nga Milan në seksionin e parë të merkatos. Ai ka një eksperiencë shumëvjecare me Sampdorian dhe tashmë duket se është gati për të veshur fanellën bardhezi.

Juventusi ka gati një kontratë 4vjecare për të dhe duket se pas Pirlo dhe Pazienza, Ziegler do të jetë lojtari i 3-të me parametër 0 që i afrohet Juventusit. /fcjuventus-news/