08 maj 2011

E ardhmja e Clichy vendoset në fund të sezonit


Trajneri i Arsenalit Arsene Ëenger ka deklaruar në konferencën për shtyp se e ardhmja e Gael Clichy(25) do të vendoshet në fund të sezonit.

Kontrata e lojtarit skadon vitin e ardhshëm dhe sipas zërave të merkatos, ai tashmë bën pjesë në listën e largimeve të mundshme, ku Juventus dhe Liverpool janë ekipet më të interesuara.

Trajneri Ëenger nuk e shikon si problem largimin e Clichy, i cili do t’i lejonte më shumë hapsira të riut Kieran Gibbs(21). /fcjuventus-news/