09 maj 2011

Del Neri thërret 19 lojtarë kundër Chievo-s


Gigi Del Neri ka thirrur 19 lojtarë për ndeshjen e brendshme të së hënës mbrëma kundër Chievo Verona-s. Në listën e të thirrurve nuk figurojnë Felipe Melo dhe Martinez.

Braziliani ka një shqetësim tek pulpa e majtë kurse uruguajani vazhdon stërvitjen e diferencuar. Rregullisht i gatshëm është Leonardo Bonucci.

Ja lista e plotë:
1 Buffon,
2 Motta,
3 Chiellini,
6 Grosso,
7 Salihamidzic,
8 Marchisio,
10 Del Piero,
14 Aquilani,
15 Barzagli,
17 Traore,
19 Bonucci,
20 Toni,
23 Pepe,
27 Krasic,
30 Storari,
32 Matri,
36 Giandonato,
43 Sorensen,
44 Kirev. /fcjuventus-news/