04 maj 2011

Bonnuci kerkon fokusim ne te tashmen


Leonardo Bonucci beson se Juventusi duhet te koncentrohet ne te ardhmen e jo ne te kaluaren.

Zonja e Vjeter tani ka hyre ne lufte per vendin e katert ndersa momentalisht gjindet ne poziten e shtate.

Mirepo edhe pse diferenca me Lazion eshte ne vetem 4 pike, disa mendojne se Bianconeret tani me kane humbur poziten e katert qe dergon ne LK.

"Natyrisht eshte normale, kur shikojme tabelen, ne ndihemi te zhgenjyer me disa pike qe kemi humur ne ndeshjet e kaluara," tha mbrojtesi ne web-siten e tij.

"Sidocofte, ky eshte futbolli dhe duhet te koncentrohemi ne te tashmen.

"Pa marre parasyshe objektivat, Une e shoh qe piket e fituara ndaj Lazios na kane dhene nje shprese me shume per te arritur objektivin.

"Sidoqofte, Une dua qe te pres deri ne fund te kampionatit e pastaj te flasim rreth ketij stinori. Pastaj ne mund ti japin konkluzione ketij stinori dhe a munde ta quajme te deshtuar."/Juventus-fans.net