07 maj 2011

Agnelli dhe Elkan kanë mbajtur një takim


Thuhet se ngadal po fillojn pregaditjet për sezonin e ri. Para te gjithave bashkimi i kryesis është shumë i rëndësishëm përti kordinuar punët për stinorin e ri.

Dje Andrea Agnelli dhe John Elkan kishin organizuar një takim ku sëbashku kishin diskutuar rreth katër orëve, në atë takim të pranishëm ishin edhe Marotta dhe Paratici. Nuk është informuar se për çka është diskutuar, por është shumë e sigurtë që ata janë mbledhur për të diskutuar për qeshtjet financiare, si dhe për një organizim më të fuqishëp për stinorin e ri duke ja nisur me njeriun që do ta udhëheq pankinen Bjankonere.

Të mërkuren e ardhshe do të takohet bordi i skuadres, ku pritet qe Drejtori Sportiv Beppe Marotta të bëjë publike planin e tij për stinorin e ri dhe të kuptohet se sa tëholla to di nevoiten për merkaton e re. Ende nuk është precizu se sa do të jetë shifra e investimeve, mirpo sipas disa burimeve të afërta me klubin dhuhet se dyshja Agnelli - Elkan janë të gatshëm të investojn 90 deri 120 milion euro për stinorin e ri.
/JUVENEWS.TK/