04 maj 2011

Afellay do te qendroje padiskutim tek Barcelona!


Autori i asist per Messin ne ndeshje e pare te Champions League kunder Real Madrid, Ibrahim Afellay eshte duke u ambientuar shume mire ne taktiken dhe stilin e lojes se Barcelones.

Ditet e fundit, emri i tij eshte lidhur serisht me Juventus pas zerave dimerore dhe per te kuptuar me shume nga kjo histori, Calciomercato.it ka intervistuar Rob Jansen, i cili eshte njekohesisht edhe agjenti i sulmuesit holandez te Barcelones.

"Do te qendroje tek Barcelona, nuk asnje dyshim per kete. Eshte i kenaqur dhe ne shfaqjet e fundit ne fushe loja e tij ka ardhur gjithmone ne ngritje. Largimi i tij nga Camp Nou perjashtohet absolutisht".
/JUVENEWS.TK/