15 maj 2011

Serie A - Dështojnë Roma dhe Juventus


uventusi është mposhtur nga ish-futbollisti i saj Sabastian Giovinco që shënoj golin e vetëm të ndeshjes Parma-Juventus (1-0) në minutën e 64-të.

Ndërkohe edhe Roma ka dëshpëruar tifozët e vetë pasi pesoj humbje në ndeshjen ndaj Catania më rezultat 2-1. Golin e për Romën e shënoj Loria (14’), kurse për skuadrën e Catania shënuan Bergessio (78’) dhe Gomez (90’).
/JUVENEWS.TK/

Rezultatet

Lazio-Genoa 4-2
Milan-Cagliari 4-1
Fiorentina-Bologna 1-1
Bari-Lecce 0-2
Catania-AS Roma 2-1
Cesena-Brescia 1-0
Chievo-Udinese 0-2
Parma-Juventus 1-0
Sampdoria-Palermo 1-2

Sonte

Napoli - Inter (duke u zhvilluar pjesa e par 1-1)

Tabela

1 AC Milan 37 24 9 4 65 - 24 81
2 Inter 36 22 6 8 65 - 40 72
3 SSC Napoli 36 21 5 10 56 - 36 68
4 Udinese 37 20 5 12 65 - 43 65

5 Lazio 37 19 6 12 51 - 37 63
6 Roma 37 17 9 11 56 - 51 60
7 Juventus 37 15 12 10 55 - 45 57
8 Palermo 37 17 5 15 57 - 60 56

9 Fiorentina 37 12 14 11 47 - 42 50
10 Genoa 37 13 9 15 42 - 45 48
11 Catania 37 12 10 15 39 - 49 46
12 Parma 37 11 12 14 38 - 46 45
13 Cagliari 37 12 8 17 43 - 50 44
14 Chievo 37 10 13 14 35 - 39 43
15 Cesena 37 11 10 16 36 - 47 43
16 Bologna 37 11 12 14 35 - 48 42
17 Lecce 37 11 8 18 44 - 62 41
18 Sampdoria 37 8 12 17 32 - 46 36
19 Brescia 37 7 10 20 32 - 50 31
20 Bari 37 4 9 24 23 - 56 21