02 maj 2011

Juventus planifikon ofertë për Ibrahim Afellay


Mesfushori me cilësi të hatashme, Ibrahim Afellay është duke u kërkuar me ngulm nga Juventusi pas paraqitjve të fundit me Barcelonën.

Zonja e vjetër nga Torino ka pasur një sezon zhgënjyes dhe kanë mbetur përseri pa Champions League, prandaj janë duke menduar të rikthehen fuqishëm sezonin tjeter duke bërë transferime të mëdha.

Marttoa i Juventusit kishte kërkuar Afellayn edhe në janar por ai kishte vendosur të bashkohet me Barcelonën.

Megjithatë kjo mbetet për tu parë se a do ta lëshoj Barcelona Afellayn, pas deklaratave të Pep Guardiolës se Afellay është lojtarë i vlefshëm edhe pse ka minutazhë të vogël për momentin.
/JUVENEWS.TK/