13 maj 2011

Juventus përsëri pas Lassana Diarra


Juventusi ka rikthyer edhe një herë vëmendjen tek mesfushori i Real Madridit, Lassana Diarra

Lassana duket se shumë lehtë mund të largohet nga Reali për në Serie A tek skuadra e Juventusit pasi që është ringjallur edhe një herë interesimi për të njfoton El Mundo Deportivo.

Juventusi janë tërësisht të dëshpruar me mesfushën e tyre dhe mendojnë për transferime të mëdha gjatë verës. Thuhet se Diarra është rikthyer në objektiv kryesor të mesfushes Juventine.

Juventus tentoi që ta transferoi Diarran edhe në jaranr por nuk ja arriti qellimit.

Pas arritjes së Nuri Sahin në Madrid tani mund të ketë edhe më pak hapësirë për Lass dhe ai mund të mendoj mirë për tu larguar nga klubi. Kjo i jepë shpresë të madhe Biankonerëve.

Drejtori gjeneral i Juventusi, Marotta thuhet se tani më është takuar me Perezin për mundësinë e transferimit të Lassit në Torino.
/JUVENEWS.TK/