03 maj 2011

Aguero edhe 9 vjet në Atletiko Madrid


Pavarësisht se është ndër lojtarët më të kërkuar në treg, sulmuesi i Atletico Madrid, Sergio Aguero e ka ripërsëritur dëshirën të qëndroj në skuadrën aktuale edhe për shumë vite të tjera.

“Unë jetoj këtu, dhe e dua ketë qytet. Shpresoj që të luaj për shumë vite për Atleticon. Dua t’i shoh nga afër Lojërat Olimpike në Madrid në vitin 2020”, ka deklaruar argjentinasi i talentuar Aguero. Sulmuesi kërkohet nga Real Madridi, Juventusi, Chelsea dhe Bayern Munchen.
/JUVENEWS.TK/