30 gusht 2008

Zabaleta refuzon Juventusin për të kaluar në City

Përforcimi i ri i Manchester Cityt, Pablo Zabaleta, ka refuzuar një ofertë të Juventusit, për të kaluar në Premierligë. Argjentinasi kaloi nga Espanyoli tek Manchester City për një shumë prej 6.5 milionë funtesh, duke nënshkruar marrëveshje katërvjeçare me ekipin anglez. Sipas mediave, angazhimi i Zabalettas, mund të thotë edhe shitje e Vedran Corlucas tek Tottenham. “Oferta e Cityt ishte e pamundshme të refuzohet dhe jo vetëm për shkak të parave. Premierliga është parajsë për futbollistët. Juventusi po ashtu më dëshironte, por unë dëshirova të vij në Angli, tek City”, ka thënë argjentinasi.