29 gusht 2008

Juvja ia vjedh djalin Barçes


Sipas Sport.es, Juventusi ka fituar konkurrencen me Ajaxin si dhe Manchester Unitedin, per lojtarin blaugrana Iago Falque, lojtare juvenil i radheve te Barcelones. Sipas mediave iberike, 18-vjecari mesfushor ofensiv pritet te nenshkruaje per Zonjen ne oret e ardhshme. Juvja per lojtarin nuk ka zbarkuar as nje shume te hollas, qe dmth se lojtari do t'i bashkangjitet Juves me parametra zero. Lojtari vendosi te kaloje ne Torinon e Juventusit, pas deshires se madhe te Claudio Ranierit, i cili lojtarit i ka premtuar se do te jete pjese e skuadres se pare. Falque neser mendohet t'i kaloje testimet mjeksore, dhe me pas te prezentohet edhe zyrtarisht lojtar i ri i Juventusit.
DISA DETAJE TE TIJE NE VIDEO.