29 gusht 2008

Mesfusha i shfac kokedhembje Claudio Ranierit


Juventusi po perballet me krize ne radhet e mesfushes pas lendimeve te Mohamed Sissokos dhe Pavel Nedvedit, te dy kane pesuar lendim gjate stervitjeve. Claudio Ranieri duket i brengosur pas lendimeve te stervitjeve te sotshme te Sissokos dhe Nedvedit, vetem disa dite para ndeshjes kunder Fiorentines. Ne ditet kur pritet Tiago te kaloje ne Monaco, Nedved ne stervitjet me skuadren ne Vinovo, pesoi lendim ne kavilje. Gjithashtu eshte lenduar edhe Momo Sissoko, i cili ka ndier dhimbje te forta ne shpine pas nje dueli me mbrojtesin Zdenek Grygera. Ndeshjen kunder Fiorentines me siguri do ta fillojne Claudio Marchisio dhe Christian Poulsen, ndersa Zanetti dhe Marchionni ende jane gjate periudhes se rikuperimit. Lendimi i Sissokos nuk do t'i brengose edhe aq shume bardhezinjte, pasi qe ai eshte i skualifikuar ne kete ndeshje, pas kartonit te kuq te fituar ne ndeshjen e fundit te sezonit te kaluar kunder Sampdorias. Juvja per momentin eshte ne bisedime me Monacon per huazimin e Tiago Mendesit ne kete skuader, me mundesi pas nje viti ai te jete krejtsisht i blere nga ana e principates.