27 gusht 2008

Sissoko do ta leshoje fillimin e sezonit


Lojtari i Juventusit, Mohamed lamine Sissoko do ta leshoje ndeshjen e pare te Zonjes se Vjeter per sezonin e ri, informon faqja zyrtare e skuadres. Lojtari, i cili eshte i lindur ne Mali, eshte i denuar qekur ne gjiron e fundit te kampionatit te kaluar, ishte i derguar jashte fushes per shkak te dy kartonave te verdhe (automatikisht i kuq), ku Juvja barazoi me Sampdorian. Lojtari i dikurshem i Liverpoolit do ta ndjek ndeshjen e pare kunder Fiorentines nga tribunat. Pikerisht, kunder "Violeve" Sissoko e ka shenuar golin e pare dhe te vetmin deri ne kete moment ne Itali, kuptohet per Juven.