30 gusht 2008

Lendohet edhe Trezeguet, nuk luan ne Firence

Juventusi assesi nuk mund te ndaloje me lendimet e lojtareve. Pas lendimeve te Andrades, Chiellinit, Marchionnit, Zanettit tash edhe David Trezeguet do te jete ai i cili do te mungoje ne ndeshjen derbi te gjiros se pare te kampionatit italian, ku Juvja do ta startoje neser ne transferte ne Firence kunder Fiorentines. David Trezeguet ka marre nje lendim dje ne stervitje ne gjurin e kembes se djathte dhe do te mungoje ne ndeshjen e hapjes per Juventusin ne Serie A. Trezeguet ishte i menduar te jete titullar per kete ndeshje nga ana e Ranierit, mirepo nga pesimi i lendimit vendin e tij do ta zevendesoje sigurisht Amauri.