28 gusht 2008

Champions League 2008/2009

Sot ne ora 18 ne Monte Carlo do te behet terheqja e shortit per edicionin e ri te garave ne kuader te CHAMPIONS LEAGUE.

SKUADRAT E PARA DHE UDHEHEQSET E GRUPEVE:
Manchester United
Chelsea
Liverpool
Barcelona
Arsenal
Lyon
Inter
Real Madrid

SKUADRAT E DYTA
Bayern Munich
PSV Eindhoven
Villarreal
AS Roma
FC Porto
Werder Bremen
Sporting Lisbon
Juventus

SKUADRAT E TRETA

Marseille
Zenit St Petersburg
Steaua Bucharest
Panathinaikos
Bordeaux
Celtic
Basel
Fenerbahce

SKUADRAT E KATERTA

Shakhtar Donetsk
Fiorentina
Atletico Madrid
Dynamo Kiev
CFR Cluj
Aalborg
Anorthosis Famagusta
Bate Borisov

NJOFTIM: Skuadra e Jone e Zemres "JUVENTUS", mund te takohet me keto skuadra:Nga grupi i pare munt ti bije njera prej ketyre skuadrave: Manchester United, Chelsea, Liverpool, Barcelona, Arsenal, Lyon, Inter Milan, Real Madrid.Nga Grupi i Trete mund ti bije nje nga keto skuadra: Marseille, Zenit St Petersburg, Steaua Bucharest, Panathinaikos, Bordeaux, Celtic, Basel, Fenerbahce.Nga Grupi i Fundit mund ti bije edhe nje skuader prej ketyre: Shakhtar Donetsk, Fiorentina, Atletico Madrid, Dynamo Kiev, CFR Cluj, Aalborg, Anorthosis Famagusta, Bate Borisov.

Kurse JUVENTUS ne grupe nuk to te takohet me keto skuadra: Bayern Munich, PSV Eindhoven, Villarreal, AS Roma, FC Porto, Werder Bremen, Sporting Lisbon.
TE SHIKOJM SE QFAR FATI PO KENA.