30 gusht 2008

Sie Alex Ferguson: Favoritet e mi per Ligen e Kampioneve jane Juventusi dhe Barcelona

Menagjeri i skuadres se Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson ka thene se per sezonin e ardhshem favoritet e tij per nje triumf ne Ligen e Kampioneve do te jene Juventusi dhe Barcelona. Them keshtu duke u bazuar se dyja skuadrat kane nje ekip stabil dhe te forte fizikisht. Juvja rikthehet ne Champions pas tre vitesh, dhe ky vit do te jete nje vit surprize per bianconeret. Gjithashtu edhe Barcelona eshte favoriti tjeter i imi. Ata sivjet kane perforcuar skuadren e tyre me disa emra te medha dhe mendoj se do te jene nje rival kryesor per ta fituar Championsin. Gjithashtu Ferguson nuk hedh posht edhe mendimin se edhe skuadra e tij Manchesteri do te jete ekipi i cili do te luftoje per te mbrojtur kete trofe, pasi qe ata kete vit jane zoteruesit dhe fituesit aktual te evenimentit me te madh ne Evrope.