31 gusht 2008

Serie A: Fiorentina - Juventus


Juventusi sonte do te perballet me Fiorentinen ne stadiumin Artemio Franchi me fillim ne ora 20:30. Claudio Ranieri do te kete veshtiresi te medha ne perballjen e sontshme, duke u bazuar ne lendimet e disa lojtareve kyq sic jane Andrade, Chiellini, Zebina, Zanetti, Marchionni te cilet nuk do te kene mundesi te jene ne dispozicion te trajnerit Ranieri ne Firence, si dhe Sissoko i cili eshte i pezulluar ne kete ndeshje. Sic duket Ranieri do ta pergatise formacionin e tij me kete njembedhjeteshe: ne porte padyshim do te jete Gigi Buffon, ne mbrojtje Grygera, Legrottaglie, Mellberg dhe Molinaro. Ne mesfushe do te luajne Camoranesi, Marchisio, Poulsen dhe Nedved ndersa ne sulm do te startojne Amauri dhe kapiteni Alessandro Del Piero.
Formacionet e mundshme ne perballjen Fiorentina - Juventus


FIORENTINA (4-3-3) - 1 Frey; 14 Zauri, 5 Gamberini, 3 Dainelli, 6 Vargas; 22 Kuzmanovic, 88 Felipe Melo, 4 Donadel; 24 Santana, 11 Gilardino, 10 Mutu.Trajner: Cesare Prandelli.

JUVENTUS (4-4-2) - 1 Buffon; 21 Grygera, 4 Mellberg, 33 Legrottaglie, 28 Molinaro; 16 Camoranesi, 19 Marchisio, 18 Poulsen, 11 Nedved; 8 Amauri, 10 Del Piero.Trajner: Claudio Ranieri.