29 gusht 2008

Nedved i gatshem per Fiorentinen


Mediat italiane theksojne se lojtari i Juventusit, Pavel Nedved ka filluar me stervitjet dhe do te jete i gatshem per ndeshjen me Fiorentinen. Corriere dello Sport lajmeroi se Claudio Ranieri sot eshte pergatitur per ndeshjen me Violet, dhe stervitja e mengjesit eshte mbajtur mbas dyerve te mbyllura. Lajme te mira per Zonjen e Vjeter eshte rikthimi i Nedvedit i cili ka filluar stervitjet dhe pritet te jete fillestar ne ndeshjen e pare per sezonin e ri. Sissoko edhe me tej eshte i lenduar por ai edhe ashtu di ta leshoje ndeshjen per shkak te kartonit te kuq. Pritet qe sulmin ta udheheqin Del Piero dhe Trezeguet, mirepo dilema e vetme per Ranierin eshte pozicioni i mbrojtesit anesor te djatdhe dhe rreth saj a do te luaje Salihamidzic ose Grygera.