29 gusht 2008

Secco: Tiago do te kaloje te Monaco


Drejtori sportiv i Juventusit, Alessio Secco ka folur per mediat italiane rreth se ardhmes te portugezit juventin, Tiago Cardoso Mendes. Secco ka thene se eshte arritur akordi nga dy klubet, mirepo thekson se ka mbetur vetem edhe lojtari i cili do te vendos gjithcka. Besoj se cdo gje do te shkoje sipas planit dhe se Tiago do te pranoje nje huazim tek principata ne Monaco, me mundesi pas nje viti t'i blihet kontrata ne menyre permanente. Mirepo Secco eshte i sigurt qe Tiago do te kaloje ne Monaco. Kjo eshte zgjidhja e vetme per te dyja palet - ka mbaruar Secco.