30 gusht 2008

Ranieri zgjedh djemt e tij per luften ne Firence

Claudio Ranieri me shume veshtiresi do te udhetoje per ne Firence, ku Juventusi i tij do te perballet me Fiorentinen. Lendimet e teperta kane bere gjithe kete kaos qe po mbizoteron ne skuader, dhe lendimi i fundit i Trezeguet sikurse do ta vendose teknikun ne ferr. Andrade, Chiellini, Zebina, Zanetti, Marchionni dhe Trezeguet per shkak te lendimeve nuk do te mund t'iu ndihmojne shokeve te tyre, ndersa maliani Mohamed Sissoko per shkak te pezullimit nuk do te kete mundesi te luaje ne Firence. Ranieri per kete ndeshje ka ftuar 20 lojtare per transferten ne Firence.
Ata jane:1 Buffon, 4 Mellberg, 7 Salihamidzic, 8 Amauri, 9 Iaquinta, 10 Del Piero, 11 Nedved, 12 Chimenti, 13 Manninger , 15 Knezevic, 16 Camoranesi, 18 Poulsen, 19 Marchisio, 20 Giovinco, 21 Grygera, 27 Ekdal, 28 Molinaro, 29 De Ceglie, 30 Tiago, 33 Legrottaglie.