29 gusht 2008

Benfica konfirmon transferimin e Suazos


Ekipi portugez Benfica, ka pohuar se ka arritur ta angazhoje sulmuesin e Interit, David Suazo, si nje huazim njëvjeçar.Pritej qe Suazo te largohej nga Interi, pasi qe nuk ishte pjese e planeve te trajnerit te ri, Jose Mourinho, dhe pasi qe refuzoi disa klube ne Itali, lojtari ka pranuar te kaloje ne kampionatin portugez, edhe ate tek Benfica.“David Suazo eshte lojtar i ri i Benficas. Lojtari i talentuar 28-vjeçar, i cili sezonin e kaluar luajti per Interin, do te vije si huazim njëvjeçar ne Benfica”, shkruhet ne faqen zyrtare te klubit portugez.