03 maj 2011

Roma dhe Juve në “luftë” për Bufonin


Drejtuesit e Romës, vazhdojnë “luftën” më Juventusin për të portierin Xhixhi Bufon.

Sipas mediave italiane, drejtuesit e rinj të Romës, do të përqendrohen fuqishëm gjatë merkatos se verës që në ekipin e tyre ta sjellin “gardianin” e kombëtares së Italisë, Bufonin.

Raportohet se shumë shpjet pritet që të këtë një takim në mes drejtuesve të Romës dhe Juves, ku do të bisedohet për të ardhmen e portierit të “Zonjës së vjetër”.

Ndryshe, Bufon pak ditë më parë ka bërë më dije se nuk dëshiron të largohet nga Torino, mirëpo një ofertë e mirë e Romës në adrese të tij mund t’i ndryshojë mendjen atij dhe drejtueseve të skuadrës së tij.
/JUVENEWS.TK/