29 shtator 2009

Zejnullahu: Sërish do të jemi liderë

Trepça e Mitrovicës e ka rrëzuar nga pozita e liderit Flamurtarin e Prishtinës në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Futbollisti i Flamurtarit, Faton Zejnullahu paralajmëron rimarrjen e pozitës së liderit. “Trepça në fundjavë e ka një ndeshje shumë të vështirë me Besën, ndërsa ne e presim Lirinë. Besoj në dështimin e Trepçës dhe me fitoren tonë sërish bëhem liderë i tabelës. Flamurtari në tri ndeshjet e fundit ka pasur një krizë të rezultateve, duke fituar vetëm një pikë. E dimë se kemi tashmë orarin e vështirë, por gjithsesi do ta ndjekim kreun e tabelës deri në fund”, tha Zejnullahu, duke premtuar lojëra edhe më të mira të skuadrës së tij.