29 shtator 2009

Kampioni i Zvicrës sfidon Milanin

Kampioni i Zvicrës, Zurich ka sfidën më të vështirë të mërkurën në orën 20:45 në përballje me Milanin e Italisë, në kuadër të ndeshjes së dytë të grupit C të Champions Leagua në futboll. Zurich është mysafirë i kësaj skuadre me renome botërore dhe ka udhëtuar me bindje të tregoj lojë sa më të mirë. Në radhët e Zurich-ut luajnë tre shqiptarë: Almen Avdi, Adrian Nikçi e Admir Mehmedi. Skuadra e Zurixh-ut ndeshjen e parë e ka humbur në fushë të veten nga Real Madridi me rezultat 2:5, ndërsa Milani ka fituar si udhëtues 2:1 kundër Marseilles. Milani nuk po kalon formë të mirë në Serie A të Italisë, për çka është një mundësi e mirë Zurich të paktën të befasojë në këtë përballje.