29 shtator 2009

Lipi nuk “preket” nga dyshja Kasano-Pacini

Marçelo Lipi lë ndezur një shpresë të vogël për grumbullimin në kombëtare të Pacinit dhe Kasanos, dyshja e artë e Sampdorias, e para në renditje. Megjithatë, trajneri “axurr” kufizohet të bëjë një konsideratë të ftohtë: “Kasano e Pacini ëndërrojnë “axurrët”? Të gjithë lojtarët, të mirë ose jo, ëndërrojnë ta veshin këtë fanellë, - tha Lipi. - Për sa i takon mundësisë ose jo për ta arritur këtë ëndërr, duhet pritur qershori, që vjen”. Përgëzimet ndërkohë shpërthejnë për kryesimin e Sampdorias në Serinë A: “Vitin e shkuar, e para në renditje pas 6 javësh më duket se kishte 12 pikë. Tani është Sampdoria, që e ka nisur shumë mirë dhe po bën gjëra të rëndësishme. Sampi ka një trajner të shkëlqyer, është e drejtë që tifozët të ëndërrojnë me Pacinin e Kasanon, siç kanë bërë në të shkuarën me Vialin e Mançinin”.