30 shtator 2009

Pellegrini nuk e do Drenthen

Ndërhyrja shumë e ashpër në Marc Bertran në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Tenerifes, futbollistit të Real Madridit Royston Drenthe mund t'i kushtojë shumë.Bëhet e ditur nga mediat Spanjolle, se Drenthe pas atij rasti, e ka humbur besimin e trajnerit Pellegrini dhe mësohet se ai nuk do të fusë në lojë në ndeshjet e ardhshme.Holandezi pak ditë para mbylljes së merkatos ishte i kërkuar nga skuadra e Milanit.