30 shtator 2009

Edhe një dështim i Shqipërisë U-17

Futbollistët e kombëtares së Shqipërisë U-17 mirë e nisën ndeshjen, por keq e përfunduan në përballje me Luksemburgun, në ndeshjen e vlefshme për Kampionatin Evropian U-17 në futboll. Shqipëria U-17 pësoi humbje me rezultat 2:3 dhe kjo është humbja e tretë më radhë e tyre. Golat për kombëtaren tonë U-21 i shënuan Hoxha (25’), Abdija (62’), ndërsa për Luksemburgun realizuan futbollistët Muslji (72’), Bastos (75 e 80’). Shqiptarët fitoren e sigurt nga 2:0 e shndërruan në humbje me shifra 2:3. Kombëtarja jonë i ka humbur edhe dy ndeshjet tjera nga Hungaria e Sllovakia me rezultat 5:0 përkatësisht 3:0.