29 shtator 2009

Interi vuajti në Kazan

Interi sonte u përballë me Rubin Kazan në ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Rubin ndeshjen e fillon shpejtë dhe në minutën e 11 shënonë nëpërmjet Dominguez. Interi më pas fillon të sulmojë dhe barazon rezultatin në minutën e 27 nëpërmjet Stankoviç. Ndërsa Pjesa e dytë i përkiste plotësisht Rubin Kazan i cila me sulme të parreshtura mundohej të shënonte golin e fitores, por provoja e Interit nuk lejonte që ata të shënojnë Ballotelli pas dy kartonave të verdhë merrë kartonin e kuq duke e lënë skuadrën në pozitë mjaftë të vështirë. Ky është barazimi i dytë i Interit ndërsa pika e parë për Rubin Kazan.