30 shtator 2009

Robben i sigurtë për fitore

Mesfushori i Bayern Munichut Arjen Robben në prag të sfidës me Juventusin në kuadër të ligës së kampionëve, tha se nëse skuadra e tij arrinë fitore, atëherë faza e grupeve do të jetë pothuajse objektiv i kryer." Juventusi është një skuadër e fortë, por ne luajmë në shtëpi dhe kemi një trajnerë shumë të fortë dhe me eksperiencë. Një fitore do të na siguronte kalimin e fazës së grupeve" deklaroi Robben