30 shtator 2009

Totti dhe Maldini të kërkuarit e Perez

Presidenti i Real Madridit Florentino Perez e ka pranuar se ai ka pasur dëshirë shumë të madhe që në skuadrën e tij të ishin edhe dy ikonat e futbollit Italian, bëhet fjalë për Paolo Maldinin dhe Francesco Tottin." Më pëlqente Totti por ai e kishte vështirë që të largohej nga Roma, gjithashtu e doja edhe Maldinin, por transferimi i tij ishte i pamundur" deklaroi Perez.Ndërkohë i pyetur nga gazetarët se me cilën skuadër do të dëshironte të takohej në finale të ligës së kampionëve, Perez iu pergigjet duke thënë se në finale e dëshiron Milanin.