30 shtator 2009

Kaka & Ronaldo synojnë analet e Realit

Kaka dhe Cristiano Ronaldo dëshirojnë ti ndihmojnë Realit që të shënoj kapitullin e ri në histori të këtij klubi, dhe duke fituar Ligën e Kampionëve do të fillohej kjo gjë.
Kaka thotë se nuk është dhe aq lehtë sa mendon ai apo tifozët, pasi që duhet shumë punë, dhe pakëz fat.
“ Jam krenar që jam pjesë e kësaj skuadre. Dëshirojmë të fitojmë dhe të bëjmë histori me Real Madridin, por duhet ti marrim gjërat ngadalë dhe qetë.”
“ Nuk është lehtë ta fitosh Champions League. Njerëzit flasin për atë sikurse ta kishim fituar që tani; ekipi duhet të përmirësohet në disa gjëra. Ne ëndërrojmë për ta luajtur finalen në Bernabeu.”
Ronaldo u pajtua me Kaka-n duke thënë se realiteti mund të jetë ndryshe.
“ Euforia e tifozëve është normale për projektin e ri është normale, por ashtu si tha Kaka, ne duhet ti bëjmë gjërat ngadalë dhe të fokusohemi në secilën ndeshje,” sqaroi ai.
“ Ne dëshirojmë të fitojmë, por suksesi nuk vjen nga dita në ditë. Ne duhet të jemi të qetë duke ndërtuar një skuadër të duhur. Mendoj se kemi shanca për të fituar, por duhet ti marrim gjërat ngadalë dhe të punojmë shumë. Kjo është më e rëndësishme.”
Real Madrid takohet sonte në Bernabeu kundër Olympique Marseille.