29 shtator 2009

Nën ato kushte, rezultat pozitiv – Mourinho

Pas barazimit të sontëm në udhëtim te skuadra Rubin Kazan, Mourinho është shprehur i kënaqur pas ndeshjes, nën ato kushte, kur Inter tërë pjesën e dytë luajti pa një lojtar.
“ Duke konsideruar se si shkoi ndeshja, është pikë pozitive. Ne dëshironim të kualifikoheshim sa më shpejt që do ishte e mundshme. Ne kemi barazuar në një ndeshje e cila, nën kushtet e së cilës, do kishim mundur dhe të pësojmë humbje.”
“ Në fund, mendoj se është rezultat pozitiv. Kundërshtarët kontrolluan fushën e lojës më mirë, luajtën në shtëpi, përballë tifozëve vendas, ata ishin të motivuar në debutimin e tyre në shtëpi.”
“ Ku rata shënuan, e pashë një Inter shumë të mirë gjatë tërë pjesës së parë, ne shënuam por mund të shënonim ende. Më pas në pjesën e dytë e dimë se çfarë ndodhi. Do preferoja të flisja për paraqitjet e Maicon dhe Stankoviçit, se sa për paraqitjet e atyre që nuk luajtën mirë.”
Sulmuesi Mario Balotelli ishte dërguar në shtëpi pas kartonit të dytë të verdhë në minutën e 60, kur rezultati ishte 1-1, duke detyruar Interin të mbrohej.