30 shtator 2009

Wenger: Ne luajtëm mirë

Trajneri i Arsenalit pas ndeshjes së dytë në Ligën e Kampionëve mendon se kanë luajtur mirë dhe se fitoren e kanë merituar. '' Mendojë se ne luajtëm në pjesën e parë një ndeshje shumë të mirë, ne kishim shumë raste shënimi. Secili e dëshironë që skuadra të ketë të njëjtën performancë në çdo javë, por kjo është e pamundur, por unë mendojë se ne e dominuam ndeshjen. Ne tani kemi një avantazh dhe kjo është mjaftë e rëndësishme''