30 shtator 2009

Deschamps: Nuk frigohemi nga Madridi

Trajneri i Olimpik Marsey para ndeshjes me Real Madridin thotë se nuk frigohemi, dhe se do të luajmë lojën tonë. '' Ne rrespektojmë Real Madridin, kanë futbollist shume me kualitet të lartë. Mirpo futbolli nuk fitohet në letër por në fushë. Ne duhet të mbrohemi mirë, pa asnjë gabim, sepse Real Madridi nuk është një skuadër që falë gabimet. Mirpo ne nuk do të mbyllemi, sepse nuk do të kemi rast që të shënojmë dhe të fitojmë ndeshjen''