29 shtator 2009

Ambrosini: Kritikat na motivojnë

Mesfushori i Milanit Massimo Ambrosini ka dalë në mbrojtje të ekipit të tij, duke thënë se kritikat që po vazhdojnë në drejtim të Rossonerëve, vetëm sa i motivojnë futbollistët." Kur gjërat nuk shkojnë mirë edhe kritikat janë të pranishme. Ne po i ndëgjojmë këto, dhe mund të them se ndihemi më të motivuar" deklaroi Ambrosini, i cili kundër Zurich është i bindur në fitore.