30 shtator 2009

Baseli, me tre shqiptarë, drejt Fulhamit

Para dy javësh, skuadra e futbollit Baseli nga Zvicra, në radhët e të cilës luajnë tre shqiptarë: Beg Ferati, Xherdan Shaqiri e Orhan Mustafi, bëri mrekullinë kur mundi Romën me rezultat 2:0. Ata në ndeshjen e dytë të grupit E të Europa Leagua do të jenë mysafirë të skuadrës cilësore angleze, Fulhamit, e cila në ndeshjen e parë barazoi në Moskë 1:1. Baseli është optimist se nga kjo përballje do të dalë ballëlart, duke u bazuar në fondin e mirë të futbollistëve që ka dhe me përvojë në sfidat ndërkombëtare. Fulham –Basel zhvillohet të enjten mbrëma në orën 21.05. Baseli kryeson tabelën me 3 pikë, duke lënë pas vetes Fulhamin me një pikë.