30 shtator 2009

Kombëtarja U-17 e mbyll me 3 humbje dhe 11 gola të pësuar

Raundi kualifikues për kombëtaren shqiptare U-17, të drejtuar nga trajneri Ardian Mema, zhvilluar në Hungari, ka përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme. Na ka mundur edhe Luksemburgu, ndeshjen e fundit, të luajtur më 30 shtator 2009, 3-2, duke rregjistruar një bilanc tepër negativ, 3 humbje në 3 ndeshje, 11 gola të pësuar dhe vetëm 2 të shënuar. Konkretisht, në ndeshjen me Luksemburgun, që mbylli edhe aventurën e kuqezinjve tanë në Hungari, trajneri Ardian Mema e nisi lojën me këtë formacion: Cela, Cekici, Kerciku, Mumajesi, Cuci, Tafa, Deliallisi, Petro, F.Hoxha, Peposhi, Abdija. Golat për kombëtaren tonë u shënuan nga F.Hoxha, në minutën e 25-të dhe nga Abdija në minutën e 61-të. Kujtojmë se në këtë raund kualifikues, kombëtarja shqiptare U-17 ka rregjistruar këto rezultate: Hungari-Shqipëri 5-0; Shqipëri-Sllovaki 0-3, Luksemburg-Shqipëri 3-2.