29 shtator 2009

Hertha shkarkon Favren

Hertha Berlin, ekipi i fundit në Bundesliga, e ka shkarkuar trajnerin zviceran Lucien Favre dhe ndihmësin e tij Harald Gaemperle.
Skuadra, shkruan në një komunikatë të Herthas, për momentin do t’i besohet trajnerit të ekipit të të rinjve, Karsten Heine.
Për Favre, fatale ishte humbja e thellë e së dielës nga Hoffenheim me rezultat 5:1.
Hertha ka grumbulluar vetëm 3 pikë në 7 xhirot e para të kampionatit, ndërsa është eliminuar në rrethin e dytë të Kupës së Gjermanisë nga Munchen 1860.
Favre është trajneri i katërt në Bundesliga që shkarkohet këtë sezon.