30 shtator 2009

Haxhi përballet me Chelsean

Të mërkurën mbrëma zhvillohet ndeshja ndërmjet APOEL Nicosias dhe Chelseat, e vlefshme për xhiron e dytë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, ndërsa në skuadrën vendase pritet të aktivizohet mesfushori shqiptar, Altin Haxhi.
Duke llogaritur moshën e Haxhit (34-vjeç), trajneri i Nikosias, Ivan Jovanovic, e pushoi atë në ndeshjen e fundjavës, ashtu që të jetë në formë për takimin e mbrëmjes së sotme përballë Bluve.
Haxhi është futbollisti i vetëm shqiptar që luan në Ligën e Kampionëve këtë sezon, ndërsa dy javë më parë zhvilloi ndeshje të plotë përballë Atletico Madridit, me ç’rast skuadra e tij nxori barazim në Vicente Calderon.