30 shtator 2009

Salihi me Rapidin përballë skocezëve

Futbollisti i kombëtares Shqiptare, Hamdi Salihi, së bashku me Rapidin e Vjenës, të enjten mbrëma, në orën 21.05, do të jenë mysafirë i skuadrës së njohur skoceze, Celtic. Kjo është ndeshja e dytë e grupit C në Europa Leagua. Salihi me lojërat e mira dhe golat që shënoi kohët e fundit në kampionatin austriak pothuajse e ka siguruar vendin e titullarit. Rapidi ndeshjen e parë në grup e fitoi me shifra 3:0 kundër Hamburgerit, ndërsa Celtic pat humbur 1:2 nga Hapoel Tel Avivi. Rapidi i Salihit i prin tabelës më 3 pikë në grupin C.