14 qershor 2010

Trezeguet mund të qëndrojë te Juve

Sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet, mund të mos largohet nga Zonja e Vjetër, deklaroi agjenti i francezit Antonio Caliendo.

“Ne po presim ofertën e duhur, para se të ulemi në tavolinën negociuese. Për momentin ne nuk kemi marrë ndonjë ofertë zyrtare. Trezeguet pëlqehet shumë në Spanjë dhe Angli, por ai nuk ka thënë se po largohet nga Juventusi, ai ka edhe një vit në kontratën e tij”, theksoi Caliendo për Tuttosport.

Francezi është njëri nga futbollistët më zhgënjyes të Juventusit në sezonin e fundit, pasi që pos që u përcoll nga lëndimet e shumta, u përcoll dhe nga forma e dobët që e kaploi gjithë ekipin bardhezi.