14 qershor 2010

LAJME NEWS 14.06.2010 - GrandeJuve  • Juventusi i afrohet objektivit Bonucci - Është aranzhuar një takim ndërmjet Beppe Marottas ekzekutivëve të Genoas, Fabrizio Preziosi dhe Stefano Capozucca, takimi pritet të mbahet gjatë ditës së sotme: të dy klubet o të bisedojnë rreth qështjes Domenico Criscitos dhe Raffaele Palladiinos. Juventusi do të mundohet që ti shfrytëzoi të dy futbollistët që të marrë shërbimet e mbrojtësit Leonardo Bonuccit. Kështu pritet që Crsicito të kalojë si futbollistit I plotë I Genoas, ndërsa pjesa tjetër e marrëveshjes do të bëhet me skuadrën e Barit.

  • Naletilic : "Krasic dëshiron Juven" - Zhvillimet e fundit të tregimit Krasic-Juve kanë situatë paksa te ndërlikuara ", por Marko Naletiliç, agjenti i FIFA-s i cili është duke mbikqyrur operacionin."Juventus kanë bërë një propozim që tu pranohet, por Moska ka marrë CSKA 4-5 ditë për të pritur ofertën e Manchester City dhe Inter? Në mënyrë të veçantë, Juventus dhe Manchester City janë skuadrat e përfshira në atë kohë. Problemi për CSKA është se lojtari nuk e pranon destinacione të tjera. Krasnic dëshiron vetëm Juve, ne duhet të gjejmë një zgjidhje që i pëlqen lojtarit dhe klubi. Kur do të jetë eksklizive?- Unë nuk mund të them, por Juventus nuk mund të pres më shumë ... ", përfundoi Naletiliç.

  • Tri skuadra pas Giovincos - Sebastian Giovinco (23) ndjeket nga skuadra e Udineses, Sampdorias dhe Barit, më favorit konsiderohet Udinese për shkakë se Juventusi ka shprehur interesim për Marco Mottan dhe Candrevan kështu që Giovinco mund të shkojë atje si pjesë e shkëmbimit. Mirëpo ende nuk ka diçka zyrtare dhe mbetet hapësirë për spekulime.

  • Lazio-Juventus, dueli për Martinezin - Që nga vështirësit për të marrë shërbimet e Serbit, Milos Krasic, Juventusi po konsideron edhe Urugajanin e Catanias, Jorge Martinez si opsion të dytë, dhe për të marrë shërbimet e tij Juventusi do të ketë konkurencën e Lazios të cilët janë një hap para Juventusit në synim për Martinezin.

  • Juve-Hernanes, lidhja e gjatë - Juventusi është duke punuar që të marrë shërbimet e Paolo Hernanes’it (25) nga Sao Paulo. Duke u bazuar në Il Corriere dello Sport, Juventusi është I interesuar për lojtarin. Hernanes konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të kampionatit Brazilian.

LAJME SHKURT  • Trezeguet mund te mbetet ne Juventus...

  • Agjenti i CSKA nuk mundet ta detyroj Krasiq qe te shkoj ne City..

  • Juventus deshiron qe ne mbrojtje te kete Ivanovic (Chelsea) dhe Gallas (Arsenal)

  • Juve sot takim per qeshtjen Crisito, Palladino dhe Bonucci