10 qershor 2010

Pepe: Juve, klubi më prestigjioz në Itali

Transferimi i ri i Juventusit, Simone Pepe, ka folur për kënaqësinë e tij për këtë lëvizje, pak para fillimit të Botërorit, ndërsa ai te Juventusi do luajë sezonin e ardhshëm si huazim.

“Jam i lumtur të kem nënshkruar sot (e mërkurë) dhe jam gati të përballem me Botërorin me më shumë karakter. Brenda një muaji i realizova dy ëndrra. Të luaj në Afrikën e Jugut me një ekip të madh dhe t’i bashkohen Juves, klubit më prestigjioz në Itali. Historia e tyre flet më shumë. Tani do të shkruajmë disa faqe të reja”, u shpreh Pepe.

Pepe pritet të jetë titullar në ndeshjen e parë të Italisë në Botëror ndaj Paraguait më 14 qershor.