18 qershor 2010

Chiellini meriton kontratë më të mirë

Agjenti i mbrojtësit të Juventusit, Giorgio Chiellini, ka deklaruar se klienti i tij meriton një kontratë më të mirë, duke shtuar se qëndrimi i tij në Olimpico të Torinos nuk është i sigurt.

“Ne jemi të nderuar që Giorgio Chiellini pëlqehet nga klube si Manchester United dhe Real Madrid. Ne kemi vendosur të mos flasim për transferime deri pas përfundimit të Botërorit”.

“Giorgio Chiellini nënshkroi kontratë me Juventusin dy vite më parë kur ai ishte i ri, por tani ai ka luajtur dy sezone të nivelit më të lartë. Tani është koha kur ai e meriton një kontratë më të mirë. Drejtorët e Juves nuk po nxitohen, por të shohim”, deklaroi Davide Lippi.